۱۳۸۸ اسفند ۱۱, سه‌شنبه

قرقیزستان: خبر بازداشت مسافران خارجی هواپیمای قرقیز حقیقت ندارد


دروغهای مقامات ایرانی افشا می شود و حقیقت این است که اسرائیلیها و امریکائیها رهبر مقاومت را دستگیر و به رژیم جنایت پیشه ولایت فقیه تحویل دادند.


در پی بازداشت عبدالمالک ریگی،رهبر گروه جندالله، مقامات قرقیزستان ضمن اعتراض به فرود اجباری هواپپمای این کشور در ایران، خبر بازداشت مسافران این هواپیما را تکذیب کرده اند.
روز دوشنبه، 10 اسفند (1 مارس)، وزارت امور خارجه جمهوری قرقیزستان با صدور بیانیه ای اعلام کرد که مدد خان شیریم قولوف، سفیر این کشور در تهران، نسبت به اقدام جمهوری اسلامی ایران در وادار کردن یک فروند هواپیمای مسافربری شرکت هواپیمایی قرقیر به فرود اجباری در خاک ایران رسما اعتراض کرده است.
در این بیانیه آمده است که اعتراض رسمی دولت قرقیزستان در ملاقات آقای شیریم قولوف با محمد رضا رئوف شیبانی، معاون خاورمیانه و مشترک المنافع وزارت امور خارجه ایران، تسلیم طرف ایرانی شد و آقای رئوف شیبانی رسما از دولت قرقیزستان به خاطر اقدام علیه هواپیمای غیرنظامی آن کشور در خاک ا یران عذرخواهی کرد.
در بیانیه وزارت امور خارجه قرقیزستان همچنین گزارش های رسانه ای در مورد بازداشت مسافران هواپیمای مسافربری این کشور در ایران تکذیب شده است.
وزارت امور خارجه قرقیزستان با اشاره به فرود اجباری هواپیمای شرکت هواپیمایی قرقیز در خاک ایران در روز 23 فوریه گفته است "براساس اطلاعاتی که در اختیار وزارت امور خارجه جمهوری قرقیز قرار گرفته است، گزارش های رسانه ای حاکی از اینکه شهروندان خارجی در هواپیمای متعلق به شرکت هوایی قرقیز بازداشت شد ه اند عاری از حقیقت است."
براساس اطلاعاتی که در اختیار وزارت امور خارجه جمهوری قرقیز قرار گرفته است، گزارش های رسانه ای حاکی از اینکه شهروندان خارجی در هواپیمای متعلق به شرکت هوایی قرقیز بازداشت شد ه اند عاری از حقیقت است.
وزارت امور خارجه قرقیزستان
پیشتر برخی خبرگزاری ها به نقل از مقامات قرقیزستان گزارش کرده بودند که پس از فرود اجباری هواپیمای قرقیر در خاک ایران، دو تن از مسافران این هواپیما که شهروندان قرقیزستان نبودند توسط ماموران ایرانی بازداشت شدند.
روز 23 فوریه، وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی اعلام کرد که عبدالمالک ریگی، رهبر جنبش مقاومت مردمی ایران - جندالله - بازداشت شده است و در ساعات اولیه پس از بازداشت او، گزارش های ضد و نقیضی از سوی منابع رسمی ایران انتشار یافت.
در حالیکه پس از انتشار این خبر، وزیر کشور ایران اعلام کرد که آقای ریگی در خارج از خاک ایران بازداشت شده است، وزارت اطلاعات در گزارش های بعدی اظهار داشت که رهبر جندالله که از دوبی عازم قرقیزستان بود هنگام عبور از حریم هوایی ایران توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شد.
منابع دولتی ایران در خبرهای تکمیلی بعدی افزودند که بازداشت عبدالمالک ریگی، همراه با یکی دیگر از اعضای ارشد جندالله، پس از آن صورت گرفت که دو فروند جت نیروی هوایی جمهوری اسلامی هواپیمای مسافربری حامل او را مجبور به فرود در خاک ایران کردند.

bbc

۱ نظر:

Baluch گفت...

بنام خداوند عدل وانصاف
درودبرامیرعبدالمالک بلوچ
شما به فیلم منتشرشده توسط رژیم بادقت نگاه کنید خودبخودمتوجه دروغهای شاخدارشون میشید
اول اینکه اقای وزیراطلاعات میخواد قدرت اطلاعاتیشو با گفتن اینکه جنبش توسط امریکا ومتحدانش پشتیبانی تغدیه و مدیریت میشده درحالیکه خودشون میگن امیرتازه داشته میرفته تاباهاشون مذاکره کنه که درقسمت بعدیش وبقول خودشون در اعترافات امیرکاملا درباره اش توضیح داده میشه وقدرت اطلاعاتیشون گند بالا میاره بعدشم که با نشون دادن یک عکس که ادعا داره 24 ساعت قبل از دستگیری امیرعبدالمالک از ایشون گرفته شده
به عکس بادقت نگاه کنید وطرز لباس پوشیدن امیرعبدالمالک که باصطلاح برای ملاقات با سران نظامی امریکایی رفته توجه کنیدشاید برای بقیه هموطنان واضح نباشه اماهربلوچی که به عکس نگاه کنه متوجه لباسهای تن امیرمیشه احمقهافکرکردند همه مثل احمدینژادندکه تواجلاس سازمان بین الملل بجای کت وشلوار کاپشن وشلوارپوشیده بود بعدشم فکرکنید این چه پایگاه امریکایی بوده که یک سرباز بدنام خیلی راحت به داخلش نفوذ کرده وازنمای نزدیک عکس گرفته درحالیکه نگهبانهای امریکایی به هیچکس اجازه نمیدن از فاصله 500 متری به پایگاه نزدیکتربشه چه برسه به اینکه داخل پایگاه نفوذکنه! ودلیل مسخره واحمقانه دیگه نشون دادن کارت شناسایی پاکستانی وافغانی امیر ومدعی شدن اینکه این مدارک رو امریکادرست کرده احمق اینقدر نفهمه که نمیدونه کارت شناسایی پاکستانی رو با هزار روپیه میشه درست کرد و هروقت هم انتخابات میشه کاندیدها برای مردم مجانی کارت درست میکنند تابهشون رای بدن
سوال اصلی اینه که امریکاییها که اینقدر احتیاط میکردند ودرپاکستان وافغانستان با امیرملاقات نکردندچراهمچین شخص مهمی رو از پاکستان ویا افغانستان مستقیما وبا هیلی کوپترو یا هواپیماهای نظامی خودشون به بیشکک منتقل نکردند!؟
طبق گفته خودشون از سریاب کویته حرکت کرد ورسیدبه اسپین بولدک وبعدش قندهار واز قندهار باهواپیما به کابل وبعدبه دبی که اخرسر اومد داخل حوزه استحفاظی هوایی ایران وبه همین سادگی امیردستگیرشد
یک چیز دیگه که توجه منو جلب کردوقتی امیرحرف میزنه کاملا مشخصه داره از روی یک نوشته که همش بهش نگاه میکنه ومیخونه این حرفهارو میزنه و وقتی میخواد ازاسم بگه بیشکک طوری میگه واضح معلومه که اصلانمیدونه کجا هست وبسمت یکی از مزدورهانگاه میکنه واین باعقل جور در نمیاد که جوان باهوشی که در 28 سالگی دمار از روزگار رژیم در اورد نفهمه که جاییکه داره میره اسمش چیه
من زیاد از این چیزها سردر نمیارم ولی بادوسه دفعه نگاه کردن متوجه دروغ شاخدارشون شدم
جناب رییس اطلاعات گندزد به ریش خامنه ای ورژیم کثیف اخوند