۱۳۸۸ اسفند ۲, یکشنبه

ماموران اطلاعاتی ایران 4 کرد مسلح را به قتل رساندند


تهران – خبرگزاریها،دبی - العربیه
تلويزيون دولتي ايران روز یکشنبه 21-2-2010 اعلام کرد ماموران اطلاعاتي اين کشور چهار نفر از اعضاي يک گروه مسلح جدايي طلب کُرد را کشته اند. به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از تلويزيون دولتي جمهوری اسلامی ایران وزارت اطلاعات این کشور اعلام کرد ماموران اين وزارتخانه در يک عمليات کمين اين چهار نفر را در شهر کردنشين سردشت در حدود 525 کيلومتري غرب تهران و در نزديکي مرز عراق کشتند.

در گزارش اداره کل اطلاعات استان آذربایجان غربی اعلام شده است که "سربازان گمنام امام زمان" پس از شناسایی یک تیم چهار نفره از عناصر گروهک تروریستی “ کومله “ که مقارن با تاسوعای حسینی سه نفر از ماموران نیروی انتظامی را در جاده مهاباد به میاندوآب به شهادت رسانده بودند ، به هلاکت رساندند.

"وزارت اطلاعات ایران نام سربازان گمنام را بر ماموران مخفی خود بکار می گیرد.در اين گزارش تلوزيوني اين چهار نفر به کشتن سه مامور پليس در درگيري 26 دسامبر با نيروهاي پليس متهم شدند بنابراين گزارش ماموران اطلاعاتي همچنين چهار قبضه تفنگ و دو نارنجک را ضبط کردند.

ايران در ماه نوامبر گذشته يک فعال کُرد را که به عضويت در اين گروه اعتراف کرده بود اعدام کرد.کُردهای ایران در سه استان کردستان ،کرمانشاه وایلام اکثریت را تشکیل میدهند ، همچنین بخشی از جمعیت استان آذربایجان غربی نیز کُرد هستند.كردها در ايران پس از شهروندان فارس وترک بیشترین جمعیت را تشکیل می دهند.

ایران از قومیت های دیگری چون عرب ها ، بلوچ ها وترکمن ها تشکیل شده وفعالان سیاسی این قومیت ها دولت ایران را به " تبعیض ، محروم کردن اقوام از تحصیل به زبان مادری ، تغییر اسامی شهرها و روستاها به فارسی و تغییر ترکیب جمعیتی " متهم می کنند.جمهوری اسلامی ایران با استناد به قانون اساسی خود می گوید که تبعیضی بر اساس قومیت ،زبان ویا مذهب در این کشور وجود ندارد.

۱ نظر:

ناشناس گفت...

مرگ بر رژیم آخوندی ایران
مرگ بر خامنه ای فاشیست
مرگ بر ولایت فقیه قبیح علی گدا